Domů » Domácí express kaše na zalití
kaše na zalití

Domácí express kaše na zalití

Byla jsem bláhová, když jsem si před narozením Honzíka někdy pomyslela, že mám hodně práce. A přesto jsem z toho byla někdy nešťastná. Teď, kdy mám práce, že nevím co dřív a mám někdy pocit, že mi hrábne, ale jsem naprosto šťastná.

A za to všechno může šťastný setkání s Honzou a narození našeho Honzíka. Protože právě díky mateřské mám prostor se věnovat tolika věcem, tolika receptům a focení, jako nikdy předtím. Krom toho je velkou výhodou, že nemusím za prací aktuálně cestovat a prostě si to tak nějak přizpůsobit podle “sebe” – ehm – podle Honzíka spíš 🙂

Skoro by to, co píšu mohlo evokovat takovou děsnou pohodu ve stylu: vstanu si v devět, v klidu si vychutnám snídani. Realitou je vstávání kolem 5, přebalování, honem mámo pití a pak se hned vrhám s kartáčkem v puse na přípravu snídaně. Obykle kaše. Všechno to musí pěkně odsejpat. Je to strašná rutina, ale člověk aspoň může spustit autopilota. Takže si jako první zapnu vodu na čaj, škrtnu oheň pod rendlíkem s kaší, vypiju si kafe, než kaši dovařím, scedím čaj, naservíruju kaše a jdeme na to!

Nakopávače energie

Tak jednak za to asi můžou geny a fakt, že jsem vždycky bývala spíš ranní ptáče. Tudíž mi smíření se s brzkým vstáváním nedalo velkou práci. Pak ono kafe! Kafe s Honzou milujeme. Ale protože ráda snídám čaj, stihnu během ranního rozjezdu obojí. Aktuálně popíjím čajík LAFFE Power ENERGY. Jak název napovídá, bylinná směs probouzí v těle energii, pozbuzuje a podporuje naší imunutu. Obsahuje rakytník, aronii a šípek. Krom toho, že tak podporuje zdraví, navíc moc dobře chutná!

Jako nakopávač účinkuje od Laffe taky sprej REVITLIZER. Vštřebává se přes ústní sliznici. Tohle všechno obsahuje: Vitamin A, E, B1, B3, B6, B12, glycin, L-cystein, extrakt ze zázvoru, lékořici, oves, petržel, mučenku, ginkgo biloba, šípky, klanoprašku čínskou. Úplně zkrátka jde o kombinaci látek, která povzbudí a dokáže pomoct překlenout “unavený období”. Myslím, že obzvlášť po svátcích to na některé z nás doléhá 🙂

A pak musím od Laffe zmínit taky Laffe Caffe Slim – cejlonská skořice na bázi kávy Arabica. Krom toho obsahuje čaj matcha – už asi chápete, že sama o sobě tato kofeinová kombinace dokáže vzpružit. Cíleně ale můžete Laffe Caffe Slim popíjet pro spálení nějakých těch kalorií navíc. Obsah skořice spolu se zmiňovanou kávou a čajem zrychluje metabolismus.

Latéčko dál obsahuje také inulin – rozpustnou vlákninu z čekanky – ta příznivě působí na trávicí ústrojí a podporuje absorbci minerálů. Dál zmíním také bromelain – ananasový enzym. O něm je známo, že zahání chutě a podporuje spalování. Navíc tělo zbavuje toxinů a zrychluje činnost metabolismu. A v neposlední řadě stojí za zmínku extrakt z rostliny Garcinia Cambogia – jde o tropické ovoce z jižní Asie, obsahuje HCA (kyselinu hydroxycitrónovou), která pomáhá při snižování chuti k jídlu (vysíláním signálu do mozku).

Lattéčko můžete pít jak studené, tak teplé a můžete si jím ochutit ranní kaši.

Co obecně na mě během dne funguje jako vzpruha, jsou procházky. Člověk se pěkně protáhne, prodejchá a osvěží! A obecně si myslím, že zdravá strava – počínaje zdravou snídaní – konče zdravou večeří, je samozřejmě nutný základ pro správné fungování těla a využití energie 🙂

Kaše vařená x kaše na zalití

Uvařená kaše z předem namočených vloček vyniká svojí krémovitou konzistencí – proto stojí za to si na ně před spaním vzpomenout. Nicméně může se stát, že vločky budou to poslední, na co si vzpomenete anebo se vám prostě nechce ráno nic vařit. A proto je tady možnost “B”, a tou je kaše na zalití. Můžete si jí připravit do zásoby. Než se vám vylouhuje čaj, stačí kaše nasáknout a vytvoří i krémovitou konzistenci. Stane se tak díky ovesné mouce.

Ovesnou mouku kromě kaše využijete i k přípravě různých lívanečků, buchet a tak dále. Pokud byste na ní ale nikde nenatrefili a kaši byste i tak rádi zkusili, pokuste se ovesnou mouku vytvořit doma. Ovesné vločky rozmixujte co nejvíce najemno a máte hotovo.

Domácí express kaše na zalití

Detaily receptu

Množsví

1 porce

Doba přípravy

3 minuty

Doba pro odležení

5 minut

Ingredience

 • 2 lžíce jemných ovesných vloček

 • 1 lžíce pohankových vloček

 • 1 lžíce ovesné mouky

 • 1/2 lžíce chia semínek

 • 1/2 lžíce karobu nebo kakaa

 • 1 – 2 lžíce rozinek (příp. jiného sušeného ovoce na menší kousky)

 • špetka skořice (můžete přidat i mletou vanilku nebo kardamon)

 • 170 – 200 ml horké vody nebo (rostlinného) mléka

 • do směsi jsem ještě přimíchala lžičku Laffe Caffe Slim – cejlonská skořice

Postup

 • Promíchejte vločky, ovesnou mouku, semínka, karob, ovoce a koření. kaše
 • Zalijte horkou až vroucí tekutinou a přiklopte. Nechte 5 – 10 minut odležet.kaše na zalití
 • Směs na kaši si můžete připravit do zásoby. Jen bude potřeba si jednotlivé porce “odměřit”. Tekutinu nalijte vždy tak 1 – 2 cm nad směs.
Chtěla bych závěrem ještě poděkovat Laffe za jejich vynikající produkty. O nějakých dalších zde bude ještě k dočtení.