Domů » Kuřecí vývar s bylinkovými nočky

Kuřecí vývar s bylinkovými nočky

Na jaro to venku moc nevypadá. Když vás ale nezahřeje sluníčko, zajisté vás zehřeje kuřecí vývar. A to i přesto, že vypadá tak svěže, jak by jen jaro mělo vypadat.

Toto je starší recept převzatý z mého blogu Vařeniště.cz
Publikován:
3. 4. 2015

Kuřecí vývar připravíte takto:

Kuřecí skelety (4 ks) vložte do pekáčku, přidejte rozkrojenou cibuli i se slupkou a vložte do trouby rozpálené na 230 °C. Pečte, dokud kostry nezačnou zlátnout.

Pak skelety spolu s cibulí přendejt do hrnce, aby pasovaly vedle sebe (šetřete prostorem, protože chceme-li silný vývar, nebude dobré zalívat kostry velkým množstvím vody).

Do hrnce přidejt 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření a asi 10 kuliček pepře. Zalijte studenou vodou tak, aby byly kostry ponořené a přiveďte k varu. Vývar táhněte těsně na boru varu, nesmí příliš probublávat.

Vařte alespoň 3 hodiny (u hovězího vaříme déle). Asi 40 minut před koncem varu přidejte očištěnou zeleninu 1 střední mrkev, malou petržel, a asi 50g celeru. Zeleninu z vývaru už nepoužívejte!

Suroviny na polévku:

1l kuřecího vývaru

Čerstvá zelenina: růžičková kapusta, brokolice, kořenová zelenina

– zeleninu vcelku vložíme do vroucí osolené vody a uvaříme. Uvařenou zeleninu ihned zchladíme ve studené vodě. Brokolici nakrájíme na malé růžičky, kořenovou zeleninu na kostičky. Zeleninu vložíme do vývaru a prohřejeme. Dosolíme.

Suroviny na nočky:

  • ½ vejce – 25g
  • 50g tuhého tvarohu (z pozlátka)
  • 5g rozpuštěného másla
  • 25g najemno nasekané střídky z bílého pečiva – nejlépe z toastového chleba (rozmixované nožovým mixérem)
  • 1 lžíce nasekaných bylinek (oregano, bazalka, estragon, tymián…)

– suroviny společně propracujeme a necháme 5minut odležet. Z těsta vykrajujeme nočky pomocí dvou čajových lžiček, které si máčíme ve vodě. Nočky vložíme do vroucí osolené vody a vaříme 3 minuty. Nočky vyjmeme a vložíme do studené vody, aby se zatáhly. Vyjmeme z vody a vkládáme na talíř. Zalijeme polévkou.