Domů » Ovesné lívance s podmáslím
ovesné lívance s podmáslím

Ovesné lívance s podmáslím

Ovesné lívance najdete při googlení ve spoustě verzí. Recepty se sobě tak podobají. Který jen si vybrat? Pokud toužíte po bleskové, luxusní snídani, zkuste právě tento.

Proč vyzkoušet právě tyhle ovesné lívance?

 1. Jsou zdravé. Mají vyvážený obsah živin, neobsahují přidaný cukr ani bílou mouku. Takže ti, co prahnout po kvalitní snídani, mají jasno. Obsahují kromě řady mikroživin vlákninu (ovesné vločky), bílkoviny (vejce a podmáslí) i malou dávku tuků (kokosový tuk, žloutek, chia), které můžete doplnit ještě jogurtem a oříškovým máslem při servírování.
 2. Zdravé ovesné lívance zvládnete připravit pouze pomocí ponorného mixéru (a tubusu v rámci příslušenství) a lívanečníku – zamažete jen dva druhy kuchyňského náčiní! Možná tři, když ještě zvážím potřebu potření lívanečníku mašlovačkou.
 3. Těsto připravíte během okamžiku – ingredience nasypete do tubusu a rozmixujtete. Smažení trvá už jen několik málo minut.
 4. Díky podmáslí jsou lívance úžasně vláčné.
 5. Díky tomu, že jsou vláčné, nemají takovou tendenci osychat. Když je vystydlé překryjete fólií nebo schováte do uzavíratelné krabičky, moc si na nich pochutnáte i druhý den. Doporučuji je ukrýt spíš do chladu. Klidně do lednice. Pokud by vám nechutnaly studené, chvíli je ohřívejte na pánvi – opět změknout a budou krásně vonět.

Tolik důvodů je, myslím, celkem dost na to, abyste na ně dostali chuť. Když o nich píšu, dostala jsem na ně chuť taky 😀 Jako lívance si občas připravuji, ale právě pro takovou četnost receptů na ovesné lívance v on-line i off-line světě bych asi neiniciovala připravit a vyslat do světa další. No, jak se ukázalo, byla by to škoda. Na recept jsem pyšná. A díky za ten podnět svému klientovi Svět plodů.

Abyste viděli, jak snadný tento recept je, připravila jsem reels na Instagram.

S čím podávat

Jako každé lívance – tak, jak je máte rádi nejvíc. Já si nemůžu odpustit čerstvé ovoce, jogurt a ořechové máslo. Tentokrát jsem sáhla po skleničce pistáciového, které má skvělou, bohatou chuť pistácií a úžasnou barvu 😀 Vy si dejte jakékoliv máte rádi a vychutnejte si lívance nejlépe i s těmi, které máte také nejvíc rádi. Za tuto snídani vám moc poděkují.

Ovesné lívance s podmáslím

Detaily receptu

Množství

12 lívanců

Doba přípravy

5 minut

Doba snažení

4 – 6 minut

Ingredience

 • 200 g kysaného podmáslí

 • 1 středně velké jablko (100 – 120 g oloupaného jablka bez jádřince)

 • 1 vejce

 • 100 g jemných ovesných vloček

 • ½ lžičky mleté vanilky

 • ½ lžičky kypřicího prášku do pečiva

 • Můžete přidat lžíci chia semínek

 • Kokosový olej na smažení

Postup

 • Podmáslí, jablko, vejce, ovesní vločky, vanilku a kypřicí prášek rozmixujte na jemnou kašovitou směs.
 • Pokud chcete, vmíchejte do těsta lžíci chia semínek.
 • V lívanečníku potřeném kokosovým olejem pozvolna smažte lívance z obou stran dozlatova.
 • Podávejte s čekankovým nebo javorovým sirupem, jogurtem, oblíbeným ovocem a oříšky nebo oříškovým máslem.
ovesné lívance s podmáslím