Domů » Výzvy #kazdytydennovyrecept a #kazdymesicnovyrecept

Výzvy #kazdytydennovyrecept a #kazdymesicnovyrecept

„Co budu tenhle týden vařit?“ „ Co o víkendu upeču?“ Je snad všude kolem mě – na webech, v kuchařkách a časopisech málo inspirace?

Mám ve skříni založeno přes 150 Apetitů, další desítky food časáků, které mi zbyly po nedávné „čistce“. Ta byla nutná, protože se mi už nevešly do skříně. Pod postelí další dva šanony nasbíraných receptů a knihovna je plná kuchařek. A přesto si pořád tyhle otázky kladu a mám pocit, že vařím to samé dokola. S výjimkou receptů, které vytvářím na blog, anebo pro své klienty.

Jako je pravda, že Honza je strašně mlsný, což moje nápady na nová jídla svazuje. Na to mi řekne: „Vždyť sním skoro všechno.“ – Ano, sní, protože mu nevařím to, co vím, že by nejedl. Ale když to slyším kolem sebe, je to asi všude skoro stejné. Ať už chlap nebo děti, vždycky se nějaký šťoural najde!

Je to peklo vařit něco nového, necítit stereotyp ve vaření a chtít se v tom rozvíjet. U mě je to teď navíc omezené kojením – Honzík má ekzém, takže nemůžu čokoládu, ryby a mořské plody, citrusy, OŘECHY! a mléčné produkty. Tak ty jsem fakt eliminovala na minimum, což, jak se ukázalo, asi bude ten kámen úrazu. Snažím se to nahradit aspoň kozími produkty, protože u nich by měla být mléčná bílkovina snesitelnější.

Asi jak se mi uvolnilo místo ve skříni, nebo prostě tím stereotypem jsem došla k pocitu pořídit si nějakou novou kuchařku – čerstvou inspiraci. „A kolikrát si z těch, co tu máš, vařila?“ zeptala jsem se sama sebe… A tak jsem si zakázala nějaké další kupovat.

Jenže to se mi asi týden na to ozvalo nakladatelství SmartPress , jestli bych nestála o nějaké kuchařky – pokochat se, uvařit z nich,… No jeje! Jakby ne! 🙂 Ale zařekla jsem se, že z nich budu opravdu vařit a péct! A tak jsem si dala cíl, vytvořit #kazdytydennovyrecept podle nějakého jiného autora, než jsem já sama 🙂 Bude to asi oříšek, protože co týden publikovat na blogu, vytvořit pak recepty „na zakázku“, to nějaký čas stojí a Honzík je čím dál náročnější na péči, to dá rozum.

Nicméně přesto jsem se rozhodla, že pokud ne co týden, dám alespoň #kazdymesicnovyrecept! To už se zdá být reálné. A nejen pro mě, ale určitě i pro ostatní, kteří si pokládají ty samé otázky jako já: „Co budu vařit?“ a „Co upeču?“

Tahle výzva poběží hlavně přes Instagram. Zakládám na profilu výběr stories, kam bych chtěla co týden umístit novou inspiraci. Budu ráda, když se do týdenní nebo i měsíční výzvy zapojí i řada z vás, co chce sebe rozvíjet a ostatní inspirovat.

Sázejte proto do feedu recepty – fotku, celý recept, vaše hodnocení, zdroj a jeho krátké uvedení a označujte hastagy.

Skrze hastagy dohledám já i vy všechny další recepty v rámci výzvy a také jeden z nich pravidelně odměním kuchařkou, kterou najdete zrecenzovanou na blogu.