Domů » Medové bábovičky s mandlemi
medové bábovičky

Medové bábovičky s mandlemi

Recept ke Světovému dni včel? Nápadů byla spousta. Kuře na medu, medovník, medové lívanečky…v hlavě se mi promítaly různé kombinace, a nakonec to vyhrálo něco úplně jednoduchého, co si rád upeče každý – medové bábovičky.

medové bábovičky

Pravda, v receptu je i cukr, nejsou slazené jen medem. Cukr dokáže udělat při šlehání pěknou pěnu, zatímco med má trochu specifickou konzistenci. Med pečivo krásně dochutí, to cukr neumí (pokud nejde třeba o vanilkový, ale i tak to není zásluha cukru ale vanilky 🙂 ) V tomhle receptu má tedy med právě úlohu dochucení. Pro jeho chuť ho totiž milují děti i dospělí.

Toto je starší recept převzatý z mého blogu Vařeniště.cz
Publikován:
16. 5. 2019

Proč recept ke Světovému dni včel? Sklizeno vzalo na tento den, o kterém jsem neměla doposud ponětí, na zřetel a snaží se vyzdvihnout práci včeliček, které nám dávají tuhle sladkou dobrotu. Jen si představte, kolik kilometrů musejí dohromady nalítat, abychom si z obchodu nebo od včelaře odnešli skleničku tekutého zlata. A jejich výjimečnost není jen o medu. Díky opilování sklízíme všechny možné plodiny. Tak doufejme, že chemické postřiky používané v zemědělství tyhle důležité tvory nezničí.

Světový den včel – World Bee Day je poměrně mladý. Slaví se od roku 2015 díky iniciativě Slovinského svazu včelařů, konkrétně předevím díky včelaři Antonovi Janšovi, na jehož narozeniny se tento den datuje. Zároveň je květen obdobím rozpuku včelstev na severní polokouli. Na jižní polokouli je zase obdobím největší sklizně medu. Tak pojďme 20. květen oslavit nějakou medovou dobrotou a zkusme se zamyslet, jestli nemá ekologické zemědělství opravdu něco do sebe… Byla by škoda přijít o med a bylo by katastrofální přijít o včely.

Detaily receptu

Množství

14 – 15 kousků

Doba přípravy

20 minut

Doba pečení

35 minut

Ingredience

Postup

  • Vejce vyšlehejte s cukrem do pěny. Do mísy přidejte tekutý med, nastrouhanou mrkev, mandle, tvaroh, mléko a zchladlé máslo. Důkladně promíchejte.
  • Přisypejte obě mouky s kypřicím práškem.
  • Těstem naplňte máslem vymazané formičky na bábovičky, případně na muffiny.
  • Vložte do trouby předehřáté na 180 °C (horkovzduch). Pečte 35 minut.
  • Před podáváním můžete lehce potřít medem.

Děkuji Sklizeno za poskytnutí surovin!